Ο ΠΑΣ Γιάννινα διπλασίασε τις νίκες του στο ξεκίνημα της εφετινής Super League 2, καθώς επιβλήθηκε με 2-1 του Ηρακλή στους «Ζωσιμάδες» και έφτασε τους έξι πόντους, μένοντας μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Βασίλης Μάντζης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς για τον ΠΑΣ, καθώς πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, στο 16′ και στο 65′. Είχε ισοφαρίσει για τον Ηρακλή στο παιχνίδι ο Τσιριγώτης στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα των Ιωαννίνων μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 16’ ο Μάντζης με πολύ ωραία προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο Γηραιός αντέδρασε και στο 44ο λεπτό ισοφάρισε με πολύ ωραίο πλασέ του Τσιριγώτη, το οποίο βρήκε και στον Μπακαδήμα και έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό ο Μάντζης πήρε και πάλι το όπλο, όταν μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά νικώντας άπαντες στον αέρα και έγραψε το τελικό 2-1 για την ομάδα του, η οποία ξεκίνησε με 2/2 και φιγουράρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 6 πόντους.